O Wydarzeniu

Konwent Moricon jest wydarzeniem zrzeszajacym fanów szeroko pojętej kultury krajów Azji Wschodniej - od tradycyjnych strojów noszonych na chińskim dworze po najpopularniejsze anime aktualnych sezonów. Choć klasyfikujemy się jako konwent mangowy, z otwartymi ramionami witamy też entuzjastów fantastyki, gier komputerowych, planszowych i retro. Dzięki współpracy z Kołem Gier Logicznych Wydziału Informatyki po raz trzeci zagościmy na Politechnice Białostockiej.

W trakcie trzech dni Moriconu odbędzie się pełno paneli, ciekawych prelekcji i ekscytujących konkursów, a największym z nich jest Konkurs Cosplay, którego uczestnicy co roku zaskakują widownię i jury kreatywnością, umiejętnościami manualnymi i kunsztem scenicznym. Nie tylko uczestnicy Konkursu Cosplay nas zachwycają strojami - wiele osób zainteresowanych cosplayem spotyka się na Moriconie, by tworzyć razem naszą rosnącą społeczność.

Jeśli szukacie okazji do spędzenia miło ostatniego weekendu lata z przyjaciółmi lub chcecie poznać ludzi podzielających Wasze zainteresowania koniecznie nas odwiedźcie!